Den co den

Autork(a): David Levithan
Anotace:

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den.

Pokud zrovna nemáte co číst, a hledáte něco co by Vás mohlo přivést na jiné myšlenky a vtáhnout do svého světa, doporučuji knihu Den co den. Já po ní šáhla vlastně omylem, a byla jsem mile překvapena. Ocitáme se totiž v těle člověka, který se každý den probouzí v těle někoho jiného.
Dle mne je už samotný nápad skvělý, a jelikož je kniha čtivá, vtáhne Vás do děje hned na začátku.
Hlavní hrdina se jmenuje A. A, to je jméno někoho kdo každý den mění tělo, a když se ocitne v těle Justina, zamiluje se do jeho přítelkyně Rhianonn.
Může ale taková láska fungovat? To je otázka kterou si Rhianonn a A kladou celý příběh

„Každé ráno se probouzím v jiném těle. Děje se mi to už od narození. Dneska ráno jsem se probudila jako Megan Powellová, která teď sedí před tebou. Před třemi dny, v sobotu, jsem byl Nathan Daldry. O dva dny dřív jsem byla Amy Tranová, která si jela prohlédnout vaši školi a strávila s tebou celý den. A minulé pondělí jsem na jeden den byl Justin, tvůj přítel. Myslela sis, že jsi jela k moři s ním, ale ve skutečnosti jsem to byl já. To bylo poprvé, kdy jsme se setkali, a od té doby na tebe musím pořád myslet.“

Určitě je velkým plusem to jak je kniha napsaná. Detailně, a přitom zase ne moc. A skvěle to doplňujou i charaktery hlavních postav

Probudím se. Okamžitě musím zjistit kdo jsem. Nejde jen o tělo- otevřu oči a hned vidím , jestli je kůže na mé paži světlá nebo tmavá, jestli mám dlouhé nebo krátké vlasy, jestli jsem kluk nebo holka,tlustý nebo hubená, zanedbaný nebo pěstěná. Když si jednou zvyknete na to, že se každý den probouzíte jako někdo jiný, dá se na samotnou tělesnou schránku docela rychle zvyknout. Zato život, kontext ve kterém se tělo nachází, ten může být docela těžké pochopit.
Každý den jsem někdo jiný. Teda jsem to samozdřejmě pořád já. Vím že já jsem já - ale zároveň jsem někdo jiný. A tak to bylo vždycky


Kniha vás vtáhne, takže už když čtete první odstavec, tušíte o co se bude jednat, a pak knihu zkrátka neodložíte. Je to vlastně taková romantická/dobrodružná kniha. A co si budeme říkat obálka je prostě nádherná. Jediné co bych vytkla, jsou občasná přisprostlá slova, která mne bily do očí, a trochu kazily celkový dojem. Za mne tři hvězdičky.
Tuto recenzi pro vás napsal(a) Hetty Londsová
Hetty  LondsováAutor se věnuje čtení. A miluje všechny omyly lidstva ♥

Komentáře

Anonymní uživatel


Další recenze

Muffin a čaj

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden...

Cinder

Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její...

Illuminae

Píše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je stěží ně...
Všechny recenze
Sdílet recenzi přes: Facebook Google+ Twitter
x

Přihlášení
Pokud ještě nejste zaregistrovaní, učiňte tak!

Přihlaš se a získej spousty výhod!