Inferno

Autork(a): Dan Brown
Anotace:

Robert Langdon se probouzí ve florentýnské nemocnici, kde mu sdělí, že je po vážné nehodě, díky které utrpěl vážný úraz hlavy, avšak realitu se dozví o chvilku později-poranění bylo způsobené zasažením kulky z pistole. Údajně si s ním chce promluvit policie, ale ne tak docela- ozve se střelba a policistka zastřelí jednoho z doktorů. Nemocnici musí ihned opustit s doktorkou Siennou, která je z Londýna. Neví co se děje, pameť mu kvůli poranění hlavy neslouží jako dříve.
Horší jsou neustálé kruté vidiny, které ho neustále doprovází a ženský hlas neustále opakuje "Hledej a nalezneš". V té době ještě neví, že ho čeká důležitý úkol, ve které musí zachránit svět před zkázou.

Nakladatelství: Argo
Rok vydání v ČR: 2014
Vydání originálu: 2013
Žánr: Thriller

Namířil kostěným válečkem na holý kus kuchyňské zdi. Když se na zdi objevilo světlo, Sienna se ohromeně nadechla. Langdon zareagoval ještě překvapeněji: přímo ucouvl. Na stěně se totiž neobjevila drobná laserová tečka. Byla to zřetelná, ostrá fotografie- jako by se v trubičce skrývala staromódní promítačka diapozitivů.

***

Recenze

Inferno je čtvrtou z knih Dana Browna, která vás vtáhne do dobrodružství profesora symbologie Harvardské univerzity Roberta Langdona. Ač mám radši knihy, které jsou (narozdíl od této) psány ich-formou, tak Inferno se umístilo na vrcholu mého žebříčku.
Knihu jsem četla jako první z knih Dana Browna, ale to ve čtení vůbec nebránilo, knihy na sebe nejsou návazné a nenarazila jsem na nic, co by porozumění knihy nějak bránilo. Děj se odráží od morové epidemie, která propukla ve středověku a ze zobrazení pekla od malíře Dana Browna.
"Dante Alighieri," začal Langdon. "Tento florentýnský spisovatel a filosof žil v letech 1265 až 1321. Na tomto portrétu, stejně jako na téměř všech ostatních obrazech má na hlavě červené cappuccio-přiléhavou soukennou čapku s klapkam na uši, která se spolu s rudým hedvábným hávem vyskytuje skoro na všec nejčastěji reprodukovaných portrétech."

Inferno je kniha, na kterou je potřeba se soustředit a kde je někdy nutno se nad celým dějem zamyslet, představit a zarazí vás i informace, které se dozvíte..
"Roberte," zašeptala Sienna hlasem přiškrceným strachy, "americká vláda na tebe právě poslala vraha."


Hodnotím čtyřmi hvězdičkami, protože děj knihy někdy působí až příliš zmateně. Jinak velmi zajímavé čtení, které vás vtáhne do děje a nepustí.
Tuto recenzi pro vás napsal(a) Rebecca Werde
Rebecca WerdeTento autor si nevyplnil popis.

Komentáře

Určitě si přečtu ;)
19.1.2018 12:54
Četla jsem, moc se mi líbila, i když většina Brownových knih má velmi podobnou strukturu a vývoj postav. Nejvíc oceňuji neotřelý závěr, který rozhodně mohl být reálný... O to víc mě mrzí, že to pak ve filmovém zpracování změnili a udělali to víc pro masové publikum. Nu což, knížka ale dobrá :)
14.8.2018 18:00
Anonymní uživatel


Další recenze

Muffin a čaj

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden...

Cinder

Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její...

Den co den

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna j...
Všechny recenze
Sdílet recenzi přes: Facebook Google+ Twitter
x

Přihlášení
Pokud ještě nejste zaregistrovaní, učiňte tak!

Přihlaš se a získej spousty výhod!