Hon na padouchy II – Temilee von Brain

Povídka

Padouch: Neferet z dvanácti dílné série "Škola noci" a čtyř novel ke Škole noci od Kristin Cast a P. C. Cast.

"Balíček velikosti krabice od bot leží šikmo opřený o přední dveře našeho domu. Máme v nich úzkou štěrbinu, kterou lze dovnitř házet poštu, jenomže cokoli, co je tlustší než kostka mýdla, zůstane venku. Podle jména naškrabaného na balícím papíru je balíček adresován Clayi Jensenovi, takže ho zvedám a pokračuju dovnitř."

"Clayi, kde jsi? Přišel ti balíček?" zavolala Neferet a odložila klíčky od domu na botník. Dolů po schodech seběhl blonďatý chlapec a usmál se na svou sestru, která si zrovna svazovala kaštanové vlasy do culíku.
"A od koho je?" zeptal se a vzal si od ní balíček se svým jménem. Neferet pokrčila rameny a protlačila se kolem něho do kuchyně. Připravila vodu na čaj a namazala toasty máslem.
"Nevím, se koukni, ne?" odsekla.
Clay zavrtěl hlavou a ignoroval špatnou náladu své sestry. Roztáhl se na gauči a zapnul televizi. Na obrazovce se otevřel kanál se zprávami a krásné blondýnka hlásila další záhadnou smrt dalšího mladíka:
"Včera večer byl v parku u budovy kongresu nalezen další mrtvý mladík. Vrah postupuje stejně jako u osmi předchozích obětí. Vždy si vytipoval mládence s krásnou tváří a postavou a následně je zbavil veškeré krve v těle."
"No není to zvláštní? Že bychom měli ve městě upíra?" zasmál se Clay. Ohlédl se přes rameno na sestru a ta náhle stála přímo za ním, s vyceněnými tesáky. Rukou si rozmazala make-up na čele a na něm se začal rýsovat obrys měsíčního srpku a kolem něj krásné složité spirály. Krásné, ale děsivé. Neferet bratra popadla ostrými nehty pod krkem a zvrátila mu hlavu dozadu. Ten vytřeštil oči a snažil se popadnout dech. Neferet se zasmála jako pravý padouch a zaryla nehty do bratrova hrdla.
"Už je vás deset!" procedila skrz zaťaté zuby. Cleyův výraz povadl, prázdný pohled a pootevřená ústa, která se ještě otevírala a zavírala, dalo Neferet vědět, že je její bratr na pokraji smrti. Prokousla jeho kůži a zajela tesáky do žíly. Horká krev jí pohladila chuťové pohárky a bratr se začal svíjet, Neferet věděla, že rozkoší a vždy proklínala bohyni Nix za to, co určila pro lidi. Bratr slábl a s posledním dechem se podíval zklamanýma očima na sestru. Stekla mu po tváři slza a zemřel.
Neferet odtáhla bratra na zahradu malého domku. Vykopala díru pod velkou třesní a pohřbila svého bratra. Tolik prožitých let a taková chvilka aby je pohřbila hluboko pod zem. Neferet si lehla na čerstvě udusanou chvíli a rozplakala se...

Článek byl publikován 11.11.2016

Tento článek pro vás napsal(a) Anonymní uživatel, opravil(a) Martin Lerelin a vizuálně připravil(a) Anonymní uživatel.

Anonymní uživatelTento účet slouží k vydávání příspěvků uživatelů, kteří si nepřejí být jmenováni, nebo zde nejsou registrovaní.

Komentáře

Anonymní uživatel


Sdílet článek přes: Facebook Google+ Twitter
x

Přihlášení
Pokud ještě nejste zaregistrovaní, učiňte tak!

Přihlaš se a získej spousty výhod!