Vítej nováčku

Jen co jsi prošel staršími mohutnými dřevěnými dveřmi, hned jsi poznal dle vůně pergamenů a šustění papírů, že ses ocitl v místnosti plné knih. Najednou těsně kolem tvé hlavy prolétla jedna z knížek a jen těsně minula tvou tvář. Vzápětí tě div nesrazil spěchající student, aby rozezlenou prchající knížku chytil.

O kus dál vidíš hlouček smějících se studentů srocených kolem jednoho mladého chlapce, který se u zjevně vedoucího tohoto spolku domáhal Kulového blesku, aby si mohl též skočit do knihkupectví, jako autoři, kteří píší o nejnovějších knižních výtiscích.


A kdo je to tam na schodech? Kdo to tam klečí a vzhlíží k balkónu, na kterém stojí půvabná dívka s růží na líci i v dlaních? To náš novodobý Romeo zkouší si svůj part celý dívkou očarován:


„Ó promluv opět, lesklý anděle! Vždyť temnem nočním záříš nad mou hlavou jak okřídlený posel nebeský nad smrtelníkovým udiveným okem v sloup obráceným, který na znak padne, by za tebou hleděli, když obkročíš lenivě putující oblaka a v náručí vzduchovém odplýváš.“


Odvracíš zrak od toho zajímavého dramatu, tvůj such upoutalo nadšené výskání. Co je to tam vzadu? Co se to tam děje? Proč se lidé tak radují? To výsledky soutěží se vyhlašují. To každý s nadšením své ceny odnáší.


A když se rozhlédneš? Spousty šťastných tváří vidíš. Je tu plno, stejně, jako jsou zde regály plné knih. Bradavický Knihomol se vznáší mezi přítomnými a čeká jen na zvědavého čtenáře, který by ho otevřel, prolistoval, početl si v něm…


Také můžeš patřit mezi tuto společnost. Také můžeš být jedním z nás. Všichni rádi přivítají další zvídavou duši bažící po poznání i po dobrodružství z rukou knih i vedení tohoto spolku.


A proto Spolek literárních fanatiků tě tu vřele vítá...


 


Nyní ještě pár slov na úvod


Náš spolek bude vydávat pokud možno pravidelně Bradavického Knihomola. Zde budeš moci nalézt tyto rubriky:


• Slovo úvodem jednoho ze zakladatelů spolku


• Literárně-kulturní dění ve světě


• Brk Rity Holoubkové aneb Kritika knih magických


• Pero Františka Xavera Šaldy aneb Kritika knih mudlovských


• Kulovým bleskem rovnou do knihkupectví


 


Dále se budou konat soutěže pro celé osazenstvo hradu. Jejich vyhlašování bude vždy v sekci Soutěže, kde soutěžící vyplní daný formulář a zhruba po 14 dnech po uplynutí termínu soutěže budou vyhlášeny výsledky a soutěžící budou náležitě odměněni.


Divadelní scéna bude z části propojena se Soutěžemi, ale zároveň zde budou zveřejněny vaše mistrovská divadelní díla, která by se poté i mohla za čas hrát pro pobavení celého hradu.


A poslední částí je Spolková knihovna...věřím, že ta se postupem času bude stále rozrůstat. Když bude o to zájem, mohli bychom spolupracovat s knihovnou a nějakou tvorbou knížky si jako spolek přivydělat. Jinak toto místo je určené pro vaše výtvory, kterými byste se chtěli pochlubit. Ať už se bude jednat o básničky či povídky, drabble a ostatní. Stačí napsat e-mail, kde bude v předmětu Spolková knihovna a vaše herní jméno (př. Spolková knihovna - Markus Rowert), na adresu SLFanatik@seznam.cz. Vaše snaha a píle poté bude dozajista odměněna nějakou drobností. -usměje se-

Článek byl publikován 24.11.2015

Tento článek pro vás napsal(a) Zoraida Boyer, opravil(a) a vizuálně připravil(a) Zoraida Boyer.

Zoraida BoyerAutor se věnuje Spolku literárních fanatiků, psaním recenzí čtením knih a psaním různých povídek.

Komentáře

Anonymní uživatel


Ze stejné rubriky

Sdílet článek přes: Facebook Google+ Twitter
x

Přihlášení
Pokud ještě nejste zaregistrovaní, učiňte tak!

Přihlaš se a získej spousty výhod!