Knižní internetové portály

Každý z nás má určitě svou oblíbenou databázi knih. My si o nich teď něco povíme.

Každý z nás určitě zná alespoň jeden internetový knižní portál. Tento článek bude právě o takových stránkách, kde si je trochu rozebereme. Skoro každého jako první určitě napadne internetová stránka databazeknih.cz.

Tato stránka je velice krásně barevně zbarvená. Máte tam svůj profil a několik možností v něm. Je zde seznam přečtených knih, právě čtených knih nebo i seznam knih, které vlastníte. Je možnost udělat si i vlastní seznam. Najdete tam také své komentáře, které jste napsali k různým knihám, nebo i hodnocení. Na svém profilu máte zobrazeno, kdy jste byly naposledy online a počet bodů, které získáváte za psaní komentářů.
Další stránka, kterou určitě všichni známe je web, který je podobný jako databáze knih, ale přece je trochu jiný. A je to internetová stránka cbdb.cz.

Stránka má podobné funkce, ale najdeme tam mnoho rozdílů. Já chodím raději na stránku databáze knih, ale tady se mi více líbí profil

.
Na stránce CBDB dostáváme odznaky. U každého odznaku máte napsáno, co musíte splnit, abyste daný odznak dostali. Také se vám ukazuje stav, jaký nyní u odznaku máte. Za úkol třeba máte napsat komentář ke sto knihám nebo třeba přečíst 300 knih. Každý odznak má své speciální jméno. Můžeme tam najít třeba: zlatý pisálek, booxer, zlatý knihomol a podobně.


A ještě vám představím dva menši knižní portály. Jeden jsem našla právě dnes, když jsem hledala různé databáze knih. Našla jsem stránku legie.info, kde můžete najít databázi fantasy a sci-fi knížek. Stránka se nesnaží napodobit žádný knižní portál. Na této stránce nemáte ani svůj profil nic. Můžete jen posílat zprávy nebo se zapojit do diskuze.Další stránka, kterou jistě každý z vás zná, je slfanatik.wz.cz. Tato stránka je taková menší databáze knih. Můžeme zde najít recenze na knížky, mít zde svůj vlastní seznam knih, hledat si informace o své oblíbené knížce, kterou zde snad najdete, a pokud ne, tak ji určitě tu brzy najdete a nebo ji můžete sami přidat. U nás se můžete také zapojit do projektu Spolkové čtení, kde si přečtete danou knihu a pak v určitý čas probíhá diskuze na danou knihu. Pokud byste měli chuť psát recenze, můžete také požádat o členství v redakci.Znáte i jiné databáze knih? Napište nám o nich!

Článek byl publikován 20.12.2016

Tento článek pro vás napsal(a) Zoraida Boyer, opravil(a) Hazel Jane Morion a vizuálně připravil(a) Martin Lerelin.

Zoraida BoyerAutor se věnuje Spolku literárních fanatiků, psaním recenzí čtením knih a psaním různých povídek.

Komentáře

Tu první stránku znám ty ostatní ne, ale teď díky tomuto článku už vím i ó nich :-)
10.12.2017 13:38
Osobně jsem si zamilovala Goodreads, což je ale databáze v angličtině, takže není vhodná úplně pro každého. Na druhou stranu je zajímavé číst recenze a názory ze všech koutů světa, případně vidět, jak vypadají vydání téže knihy v různých státech :) Většina knih v této databázi má ale i česká vydání všeho možného, takže zase tak moc angličtinu nepotřebujete ;)
14.8.2018 17:46
Využívám hlavně DK, ale koukám, že CBDB vypadá taky slušně. Docela mě zaujaly ty odznaky, je to zajímavý způsob, jak lidi motivovat nejen k četbě, ale také k vyjádření svých názorů v komentářích. Jinak souhlas - Goodreads je úžasný! Jen tam občas najdu knihy, které bych si ráda přečetla, ale nejsou přeložené nebo nejsou nikde u nás ani v originále, což mě pak mrzí.
21.8.2018 17:05
Anonymní uživatel


Sdílet článek přes: Facebook Google+ Twitter
x

Přihlášení
Pokud ještě nejste zaregistrovaní, učiňte tak!

Přihlaš se a získej spousty výhod!